wm5_baner

Szanowni Państwo

zapraszam do zapoznania się z szczegółami naszego szkolenia Obowiązki dystrybutorów i importerów wyrobów medycznych – kontrola, praktyka, doświadczenia, kary po wejściu w Rozporządzenia MDR, które odbędzie się 21.10.2021r.

Od 26 maja 2021 r. w całej Europie obowiązuje Rozporządzenie 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych. Kończą się również prace nad polską nową ustawą o wyrobach medycznych. Zmiany te mają ogromny wpływ na działalności wszystkich podmiotów działających na rynku wyrobów medycznych.

Duże zmiany dotknęły również obowiązków dystrybutorów i importerów wyrobów medycznych. Najwięcej wyzwań rodzą m.in. przepisy dotyczące obowiązków weryfikacji wyrobów medycznych oraz zakresu dokumentacji niezbędnej do przechowywania przez dystrybutorów i importerów. Istotne będą również zmiany dotyczące zgłoszeń i powiadomień czy rejestracji dystrybutorów.

W związku z powyższym zapraszamy na szkolenie, które będzie miało na celu rozjaśnienie kluczowych zagadnień związanych z nowymi obowiązkami prawnymi, wskazanie obszarów ryzyk, ułatwienie przygotowania się do nowej rzeczywistości i pomoc w identyfikacji ewentualnych obowiązków, które należy wdrożyć jeszcze przed wejściem w życie Rozporządzenia 2017/745. Szkolenie uwzględniało będzie wszystkie nowinki związane z wytycznymi organów unijnych i praktyce stosowania przepisów w Europie w ostatnich miesiącach.  

Termin:

Szkolenie odbędzie się 21 Października, w godzinach od 9.30 – ok. 16.00

Prowadzący:

  • Marek Paluch  Associate w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
  • Magdalena Wotkowiak, Associate w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

(Pełne notki prelegentów znajdują się w załączonym przeze mnie programie)

Formuła:

  • stacjonarnie – Warszawa, Al. Jerozolimskie 123a
  • online – platform Clickmeeting, działającej w oparciu o przeglądarkę internetową- nie trzeba instalować oprogramowania zewnętrznego

 

Przykładowe zagadnienia szkolenia:

  • Obowiązki dystrybutorów i importerów
  • Kiedy dystrybutorzy przejmują obowiązki producenta?
  • Nowe obowiązki rejestracyjne.

Koszt szkolenia stacjonarnego to 1200zł netto za jedną osobę.

Dla szkolenia w formule online koszt udziału jednej osoby wyniesie 1100zł netto(jedno stanowisko).

Pozostaję do Państwa dyspozycji

Opiekun Wydarzenia

Iwona Wandas
Zespół EduPharm
tel.22 252 10 86
kom:600 752 351

 

 

Project Manager

Ewelina Potocka
Zespół EduPharm 
tel.22 252 10 86
kom:660 815 478