obowiazki

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami szkolenia Obowiązki dystrybutorów i importerów wyrobów medycznych oraz baza EUDAMED W PRAKTYCE”, które odbędzie się 26 kwietnia br.

Od 26 maja 2021 r. w całej Europie obowiązuje Rozporządzenie 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych. Kończą się również prace nad polską nową ustawą o wyrobach medycznych. Zmiany te mają ogromny wpływ na działalności wszystkich podmiotów działających na rynku wyrobów medycznych.

Duże zmiany dotknęły również obowiązków dystrybutorów i importerów wyrobów medycznych. Najwięcej wyzwań rodzą m.in. przepisy dotyczące obowiązków weryfikacji wyrobów medycznych oraz zakresu dokumentacji niezbędnej do przechowywania przez dystrybutorów i importerów. Istotne będą również zmiany dotyczące zgłoszeń i powiadomień czy rejestracji dystrybutorów.

W związku z powyższym zapraszamy na szkolenie, które będzie miało na celu rozjaśnienie kluczowych zagadnień związanych z nowymi obowiązkami prawnymi, wskazanie obszarów ryzyk, ułatwienie przygotowania się do nowej rzeczywistości i pomoc w identyfikacji ewentualnych obowiązków, które należy wdrożyć jeszcze przed wejściem w życie Rozporządzenia 2017/745. Szkolenie uwzględniać będzie wszystkie nowinki związane z wytycznymi organów unijnych i praktyce stosowania przepisów w Europie w ostatnich miesiącach. 

Ponadto nasi Prelegenci omówią z Państwem pierwsze kroki posługiwania się w bazie EUDAMED.

Termin:

Szkolenie odbędzie się 26 kwietnia, w godzinach od 9.30 – ok. 16.00

Prowadzący:

  • Marek Paluch  Associate w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
  • Magdalena Wojtkowiak, Associate w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

(Pełne notki prelegentów znajdują się w załączonym przeze mnie programie)

Formuła:

  • online – platform Clickmeeting, działającej w oparciu o przeglądarkę internetową- nie trzeba instalować oprogramowania zewnętrznego

Przykładowe zagadnienia szkolenia:

  • Obowiązki dystrybutorów i importerów
  • Baza EUDAMED dla importera – jak się zarejestrować?
  • Kiedy dystrybutorzy przejmują obowiązki producenta?
  • Nowe obowiązki rejestracyjne.

 

Koszt:

Koszt udziału jednej osoby wyniesie 1250zł netto(jedno stanowisko).

Pozostaję do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam

Ewelina Potocka

Project Manager

tel.22 252 10 86

kom:660 815 478