KiWalidacja

Szanowni Państwo,

w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie nauki i technologii, branża medyczna i farmaceutyczna stoi przed ciągle rosnącymi wymaganiami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności. Kwalifikacja i walidacja są kluczowymi procesami, które zapewniają, że wyroby medyczne i produkty lecznicze są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami. W związku z tym, pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowe szkolenie online, które ma na celu dostarczenie najnowszej wiedzy i umiejętności niezbędnych do zapewnienia zgodności z obowiązującymi standardami i regulacjami.

27.03.2024

termin

27.03.2024
Platforma Clickmeeting

formuła online

Platforma Clickmeeting
1300 złotych netto

koszt

1300 złotych netto

PLEGENTKA:

Patrycja Sitek właściciel CR Konsulting (CRK), biotechnolog i chemik z wykształcenia, doktorantka na Wydziale Fizyki UŚ, 9 lat pracy w clean room klasy ISO5 w farmacji, 5 lat działania w obszarze szkoleń i edukacji z wymagań ISO 14644, Koordynator ds. SZiZJ w projekcie BBMRI.pl Polskiej Sieci Biobanków, Trener w TUV Nord, Auditor wiodący IRCA ISO 9001:2015, Członek wspierający Stowarzyszenia Technical Cleanliness Association, Wykładowca na Podyplomowych Studiach „Technical Cleanliness Officer”

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIA SZKOLENIA: 

  • Wprowadzenie do kwalifikacji i walidacji: Omówienie podstaw, definicji i zakresu, a także przegląd wymagań prawnych związanych z Dobrą Praktyką Wytwarzania (DPM) i normą ISO 13485:2016.
  • Zaawansowane techniki analizy ryzyka: Wprowadzenie do FMEA (Failure Mode and Effects Analysis) i Diagramu Ishikawy, które są kluczowe w zarządzaniu ryzykiem i zapewnieniu jakości.
  • Praktyczne aspekty kwalifikacji: Przejście przez wszystkie etapy kwalifikacji od Specyfikacji Wymagań Użytkownika (URS), przez Kwalifikację Projektu (DQ), Instalacyjną (IQ), Operacyjną (OQ), aż po Procesową (PQ).
  • Rekwalifikacja i walidacja: Omówienie procesów rekwalifikacji pomieszczeń i urządzeń, różnic i podobieństw z rutynowym monitoringiem, a także kluczowych aspektów walidacji procesu sanityzacji pomieszczeń i monitoringu mikrobiologicznego.

KOSZT UDZIAŁU: 
Online – 1300 złotych netto

KONTAKT DO ORGANIZATORA:

Ewelina Potocka
Project Manager
tel. 22 252 10 86
kom: 660 815 478
ewelina.potocka@edupharm.pl

EwelinaPotocka

Piotr Kok
Specjalista ds. sprzedaży
kom: 539 155 121
piotr.kok@edupharm.pl